Banner strona główna


Kultura i sport

Gminny Konkurs Ekologiczny dla Przedszkolaków


 

Dnia 12 maja 2017 r. o godzinie 9:30 w Pawilonie Sportowym w Skoroszycach odbył się "Gminny Konkurs Ekologiczny dla Przedszkolaków" organizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Skoroszyce z siedzibą w Sidzinie oraz Urząd Gminy Skoroszyce.

Udział w konkursie wzięły 4 drużyny liczące po 6 uczestników, z każdego przedszkola: Makowic, Skoroszyc, Sidziny oraz Chróściny. Obecnością na konkursie zaszczycił nas Pan Bernard Rudkowski - Zastępca Wójta Gminy Skoroszyce oraz Edward Żyrek - Inspektor ds. ochrony środowiska.

Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych uczestników i gości przez Panią Dyrektor Martę Tarczyńską, pracownicy Ośrodka Kultury przedstawili dzieciom krótką, edukacyjną inscenizację pt. "Ziemia za 1000 lat", która miała na celu zapoznanie przedszkolaków z zasadami ekologii i dbania o zasoby Ziemi. Następnie drużyny wspólnie odpowiadały na pytania dotyczące przedstawienia. W konkurencjach plastyczno-technicznych dzieci miały za zadanie wykonać z butelki plastikowej zabawkę ekologiczną "Ferbusia". Kolejnym etapem konkursu były pytania ekologiczne, na które uczestnicy wpaniale odpowiadali. Przedszkolaki układały puzzle z postaciami zwierząt oraz rozwiązywały krzyżówkę o tematyce przyrodniczej. Segregacja śmieci, również nie sprawiła im żadnych trudności. Najwięcej radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe na świeżym powietrzu, m.in. slalom na koniu, bieg z butelką, drużynowe podawanie butelki, rzut papierową kulą do celu, zbieranie na czas papierowych kul. Każda z drużyn została nagrodzona dyplomami oraz drzewkami iglastymi. Dzieci również otrzymały własnoręcznie wykonane ordery przez Pracowników Ośrodka Kultury.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie drużyn biorących udział w "Gminym Konkursie Ekologicznym" oraz cieszymy się, że sprawił on dzieciom wiele radości oraz zabawy.