Banner strona główna

Dotacje unijne
Dotacje krajowe

Aktualności

Zrób sobie prezent na Dzień Kobiet! Wykonaj bezpłatną mammografię!


nsmail-9.jpg,
 

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w specjalnym mammobusie przy Pawilonie Sportowym, ul. Braterstwa Broni 5 w Skoroszycach. Termin badania to 8 marca 2017 r. Panie mogą skorzystać z dwóch programów. Szczegóły w artykule.

Jeśli znajdujesz się w przedziale wiekowym 50-69 lat zapisz się na badanie, które w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.