Banner strona główna

Dotacje unijne
Dotacje krajowe

Aktualności

Wysokie miejsce naszych jednostek OSP


Stary Grodków.jpg,
 

W miesiącu październiku br. został przeprowadzony przez KP PSP w Nysie, przy naszym udziale, przegląd operacyjny jednostek OSP z terenu powiatu nyskiego. Ocenie poddano wyposażenie OSP w sprzęt specjalistyczny i jego sprawność, umundurowanie strażaków, sprzęt łączności, sprzęt ratownictwa przedmedycznego, wyszkolenie strażaków, udział w zawodach pożarniczych, stan techniczny obiektów oraz ich utrzymanie. Przegląd przeprowadzony był w dwóch kategoriach: jednostki wprowadzone do KSRG i pozostałe jednostki.

W kategorii „jednostek wprowadzonych do KSRG” sprawdzono dwie nasze jednostki tj. OSP Chróścina, która zajęła 4 miejsce w powiecie i OSP Makowice – zajęła 5 miejsce ( na 16 jednostek).

W kategorii „Pozostałe jednostki” skontrolowano 54 jednostki OSP z powiatu. Nasze jednostki uplasowały się na miejscach:

- Stary Grodków – 3 miejsce,

- Sidzina – 5 miejsce

- Skoroszyce – 6 miejsce

- Czarnolas 7 miejsce

OSP Stary Grodków została z dniem 14 grudnia 2018r, wprowadzona do KSRG